CARPORT ALUMINIOWY

Wypełnij przestrzeń i korzystaj

Carport jest to wiata garażowa wykonana z wysokiej jakości aluminium połączona z instalacją fotowoltaiczną. Konstrukcja takiej wiaty może być również stalowa, która posadowiona zostanie na betonowych fundamentach. Jest to funkcjonalne rozwiązanie które nie tylko chroni przed warunkami atmosferycznymi ale jest również źródłem własnej niezależnej energii elektrycznej. Tak wytworzona energia może zostać wykorzystana do zasilania odbiorników w domu bądź do ładowania pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych. Skonstruowany przez naszą firmę carport przy odpowiednim projekcie jest w stanie wygenerować ponad 7KWp.

Carport aluminiowy

lekka konstrukcja

pełna kompatybilność PV

ochrona pojazdów

różnorodność projektowa

Wiaty garażowe Carport

Carport powstał dla osób, które chciałyby wykorzystać potencjał energii słonecznej ale dach ich domu nie pozwala na umieszczenie na nim standardowych paneli fotowoltaicznych. Jeśli dodatkowo nie ma możliwości zagospodarowania dużej przestrzeni, to carport staje się idealnym rozwiązaniem. Jest to urządzenie, które łączy w sobie zalety typowej wiaty garażowej oraz cechy instalacji fotowoltaicznej. Chroni samochód przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jednocześnie pozyskując cenną energię słoneczną.

W konstrukcji carportu zastosowano panele typu glass-glass, dzięki którym instalacja zyskuje nowoczesny wygląd. Atrakcyjność konstrukcji sprawia, że bez problemu wpasowuje się w otoczenie, a często nawet staje się jego ozdobą. Połączenie interesującego designu i najwyższej jakości materiałów powodują, że konstrukcja staje się przyjemna dla oka.

W naszej ofercie znajdują się trzy plany, które obejmują różny zakres usług oraz produktów. Najbardziej rozbudowany plan dodatkowo zawiera np. aplikację Solax CLOUD oraz pełen montaż wraz z transportem. Dodatkowo, oferujemy carporty w trzech wersjach: jednostanowiskowy, dwustanowiskowy oraz trójstanowiskowy. Im większa liczba stanowisk, tym więcej miejsca dla samochodów oraz większa ilość wytwarzanej energii (nawet do ok. 9kW). Dla każdego carportu istnieje możliwość rozbudowania o magazyny energii oraz stacje ładowania pojazdów. Wybrany projekt dostosujemy do Państwa indywidualnych oczekiwań oraz dostępnej przestrzeni.

Najczęstsze pytania
 1. Co to jest carport?

  Carport to połączenie wiaty garażowej z panelami słonecznymi. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, które łączy w sobie cechy typowego garażu (ochrona samochodu przed trudnymi warunkami pogodowymi) oraz właściwości praktyczne. To świetna opcja dla osób, które nie mogą umieścić instalacji fotowoltaicznej na swoim dachu, a zależy im na odnawialnym źródle energii.

 2. Ile kosztuje carport?

  Cena zależy od wybranej przez Państwa opcji. Oferujemy Państwu trzy plany, które różnią się od siebie zakresem naszych usług oraz wybranymi produktami. Istnieje możliwość zakupu samej konstrukcji carportu lub konstrukcji wraz z całym niezbędnym sprzętem i oprogramowaniem. Cena zależy od liczby stanowisk.

 3. Jakie zalety ma carport?

  Carport przede wszystkim skutecznie ochrania samochód przed warunkami atmosferycznymi, ale również wytwarza ekologiczną energię. Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie, które sprawi, że Państwa dom stanie się niezależny energetycznie. W perspektywie długofalowej jest to również szansa na duże oszczędności.

 4. Z czego jest wykonany carport?

  Carport jest wykonany z wysokiej jakości aluminium lub stali w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną. Powstał w taki sposób, aby skutecznie chronić Państwa samochód przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, jednocześnie zachowując swój atrakcyjny i nowoczesny wygląd na wiele lat.

 5. Gdzie można zainstalować carport?

  Carport idealnie sprawdzi się na każdym podwórku oraz parkingu restauracji, hotelu czy innego przedsiębiorstwa. W zależności od dostępnej przestrzeni, możliwy jest montaż carportu na 1, 2 lub 3 stanowiska.

W celu wygodnego korzystania ze strony, wymagana jest akceptacja Polityki Prywatności oraz Polityki Cookies. Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie.